Trening 50+

Wiek nie powinien być przyczyną zaniechania aktywności fizycznej.  Prawdą jest jednak, że osoby starsze, które ćwiczą mogą napotykać trudności po prostu dlatego, że ich ciała się starzeją:

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów jest bardziej powszechna
  • Nerki mogą nie funkcjonować prawidłowo
  • Istnieje zwiększone niebezpieczeństwo obrażeń, takich jak stożek rotatorów
  • Skumulowane skutki palenia i zanieczyszczenia dramatycznie zwiększają tempo spadku pojemności płuc

trening-50plusMimo to, wciąż jest lepiej ćwiczyć. Wyzwania związane ze starzeniem się organizmu, to tylko część rzeczywistości, ale ludzie, którzy trenują przez całe życie mają ciała, które stają się – i zostają – bardziej wydajne.
Ćwiczenie jest wymogiem dla zdrowia, a ci, którzy ćwiczą będą czerpać z tego korzyści również po 65 roku życia.

Badania pokazują, że seniorzy, którzy pozostają aktywni i utrzymają swoją wagę mają znacznie mniejsze ryzyko choroby zwyrodnieniowej stawów niż u tych z nadwagą. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ilość siły nacisku na piętach i kolanach podczas chodzenia jest pięć razy większa niż waga danej osoby. Więc jeśli ważysz 90kg, każdy krok stawia 450kg nacisku na kolana i pięty.

Wybór zdrowego stylu życia  oznacza także ogólnie lepsze zdrowie, mniej leków i znacznie mniej niepełnosprawności fizycznej.
Nigdy nie jest za późno by zacząć, może nigdy nie będziesz brał udziału w Igrzyskach, ale z pewnością będziesz o wiele zdrowszą osobą.

parallax layer

Masz pytania? Zadzwoń 799 830 519 lub napisz biuro@ultrafitness.pl