Trening korekcyjny

Ruch jest działaniem, dzięki któremu jesteśmy w stanie wykonać wszystkie czynności, począwszy od tych niezbędnych do codziennego życia poprzez pracę zawodową i zabawy rekreacyjne. Nasza zdolność do poruszania się jest jednym z najważniejszych aspektów naszej egzystencji.

trening-korekcyjnyRuch przedstawia zintegrowane funkcjonowanie wielu układów w ciele człowieka, głównie z mięśniowego, stawowego i nerwowego. Systemy te tworzą triadę współzależności, która gdy działa prawidłowo, pozwala na optymalne dostosowanie strukturalne, kontrolę nerwowo-mięśniową (koordynacja), i ruch. Każdy z tych aspektów jest istotny dla ustanowienia normalnych relacji długość-napięcie mięśniowe, i zapewniają prawidłową długość i siłę każdego mięśnia wokół stawu. Nazywamy to inaczej prawidłową równowagą mięśniową.

Balans mięśniowy jest niezbędny do optymalnej rekrutacji mięśni, aby utrzymać precyzyjną pracę stawów i ostatecznie zmniejszenie nadmiernego stresu wywieranego na organizm. Wszystko to przekłada się na efektywne przenoszenie sił, aby przyspieszyć zwolnić i stabilizować połączone ze sobą stawy i jest źródłem określenia łańcuch kinematyczny. „Kinematyczny” oznacza przeniesienie siły z układu nerwowego do mięśni i stawów, natomiast „łańcuch” odnosi się do połączonych ze sobą łącznikiem wszystkich stawów w organizmie. Zasadniczo, łańcuch kinematyczny można również uznać za Aparat Ruchu Człowieka.

Jednak, z wielu powodów, takich jak powtarzający się stres, urazy, choroby, siedzący tryb życia, zaburzenia te mogą wystąpić w jednym lub więcej z tych systemów. Kiedy to nastąpi, równowaga mięśniowa, rekrutacja mięśni i stawów zmieniają się prowadząc do zmian w dostosowaniu strukturalnym, kontroli nerwowo-mięśniowej (koordynacja) oraz wzorcach ruchowych układu ruchu człowieka. Rezultatem jest upośledzenie układu ruchu, a ostatecznie kontuzja.

Ocena ruchu u klienta pozwala zaobserwować upośledzenia tego układu w tym zaburzenia mięśniowe (elastyczność mięśni i deficyt wytrzymałości mięśniowej) oraz zmiany w rekrutacji mięśni. Informacje te mogą być później wykorzystane do ułożenia prawidłowej strategii treningowej, co pozwoli w bezpieczny i efektywny sposób na osiągnięcie zamierzonych celów minimalizując lub całkowicie unikając możliwość pojawienia się urazu lub kontuzji.

parallax layer

Masz pytania? Zadzwoń 799 830 519 lub napisz biuro@ultrafitness.pl