Trening sportowy

Istnieje wiele ćwiczeń, rodzajów stretchingu i terapii, dzięki którym udowodniono zwiększenie wyników sportowych, czy to w golfie, tenisie, jeździe na nartach lub uczestnictwie w maratonie lub triathlonie. Te techniki szkoleniowe mają zastosowanie do osób w każdym wieku. Trening sportowy zwiększy twoją wydajność niezależnie od wcześniejszego poziomu sprawności i doświadczenia.

trening-sportowyTrening ten musi spełniać jednak jedno lub więcej z poniższych kryteriów:

  • Ćwiczenie musi powielać dokładnie ruch w poszczególnym segmencie danej dyscypliny sportowej.
  • Ćwiczenie musi obejmować ten sam rodzaj skurczu mięśni stosowany w realizacji danego ruchu w danej dyscyplinie.
  • Specjalne ćwiczenia muszą mieć ten sam zakres ruchu.

Trening siłowy jest zasadniczym elementem przydatnym w praktycznie każdej dyscyplinie zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Dawno już minęły czasy, kiedy trenerzy wierzyli że ćwiczenia oporowe dodają tylko zbędnej masy mięśniowej, która negatywnie wpływa na wykonywane przez sportowca ruchy specyficzne dla danej dyscypliny.

Korzyści z treningu siłowego na wyniki sportowe są ogromne. Nie tylko jest integralnym elementem treningu dla sportowców dyscyplin takich jak futbol amerykański i rugby, ale również sportowcy uprawiający dyscypliny typowo wytrzymałościowe mogą czerpać ogromne korzyści z dobrze zorganizowanej rutyny treningu siłowego.

Jednakże, oprócz być może kulturystów, trening siłowy specyficzny dla sportowców wymaga bardziej wyrafinowanego podejścia niż tylko podnoszenie ciężarów do całkowitego wyczerpania. Fizjologiczna analiza każdej gry lub dyscypliny potwierdzi, że większość sportowców wymaga siły eksplozywnej, wytrzymałości mięśniowej, maksymalnej wytrzymałości lub jakąś kombinację wszystkich trzech elementów.

parallax layer

Masz pytania? Zadzwoń 799 830 519 lub napisz biuro@ultrafitness.pl