ĆWICZENIA KOREKCYJNE – STRATEGIA NA DOBRĄ ROZGRZEWKĘ

ĆWICZENIA KOREKCYJNE – STRATEGIA NA DOBRĄ ROZGRZEWKĘ

Ćwiczenia korygujące działają jak miecz obosieczny. Z jednej strony, wszyscy mamy słabości, które wymagają uwagi. Zaburzenia równowagi napięcia mięśniowego, problemy postawy i odbiegające od normy wzorce ruchowe, które mogą i często doprowadzają do niewygody, bólu, a w najgorszych przypadkach do urazu.

Z drugiej strony ludzie nie lubią wykonywać ćwiczeń korekcyjnych. Nikt nie chce tracić czasu na aktywowanie pośladków J. Nikt nie chce czuć się jak pacjent podczas treningu. Ludzie chcą trenować!

Jednak ważne jest, aby pamiętać, że odpowiednie strategie prewencyjne są kluczem do zdrowia i długowieczności kariery sportowej.

Dlatego ważne jest, aby uwzględnić w programie treningowym tradycyjne ćwiczenia korekcyjne, zarówno w celu zaadresowania obszarów powszechnie problematycznych jak również zapobieganiu kontuzji.

Prawie każdy ma problemy z nieprawidłowym aktywowaniem pośladków, słabą mobilnością odcinka piersiowego kręgosłupa, ograniczoną mobilnością kostki w zgięciu grzbietowym, skróconym zginaczem stawu biodrowego i słabym zaangażowaniem  mięśni głębokich. Są to po prostu efekty życia w obecnej cywilizacji.

Z tego powodu ważne jest, aby zawrzeć w naszym treningu krótką dynamiczną rozgrzewkę, która posłuży kilku celom:

  • Pomoże poprawić jakość ruchu.
  • Psychicznie przygotowuje nas do sesji treningowej.
  • Wykonywana regularnie i konsekwentnie może mieć zaskakująco zbawienny wpływ i działanie naprawcze.

Tylko 8-10 minut naszego czasu, które może mieć ogromny wpływ na wydajność w siłowni i na to jak się czujemy po zakończeniu sesji.

Do zobaczenia następnym razem!

D.

Brak Komentarzy


Napisz Komentarz

Twoj adres email nie bedzie widoczny