Korzyści z posiadania partnera treningowego

Korzyści z posiadania partnera treningowego

“Dobre rzeczy przychodzą w parach”, trochę jak buty, czekolada Twix, słodki i słony popcorn, ser i wino. Wszystkie te rzeczy dobrze ze sobą współgrają – dlaczego Twoje treningi nie mogą być takie same? Mówi się, że posiadanie partnera treningowego poprawia motywację, a dzięki temu poprawia się Twoje samopoczucie, dzięki wysiłkowi, który wkładasz.

Posiadanie partnera treningowego motywuje Cię do częstszego chodzenia na siłownię! Kiedy ćwiczysz sam, łatwo jest anulować trening i wymyślać usprawiedliwienia, dlaczego nie możesz tego dnia przyjść na siłownię. Jednakże, gdy masz kogoś innego zależnego od Ciebie, sprawa przybiera inny obrót. Zrobisz pomimo wszystko dużo więcej aby na tym treningu się pojawić aby nie zawieść swojego partnera. Przekonasz się również, że zawsze będziesz pracował ciężej, gdy masz kogoś ze sobą! Nikt nie chce być uznany za “mięczaka”, który nie może dokończyć swojego zestawu ćwiczeń.

Teraz, zanim złapiesz pierwszego lepszego przyjaciela którego widzisz i wciągniesz go w świat fitnessu, jest kilka rzeczy, które twój wyznaczony kumpel z siłowni musi mieć! W zależności od tego, kogo wybierzesz, doprowadzisz się do celu lub skażesz na porażkę!

Przede wszystkim musisz wybrać kogoś, kto jest na tym samym poziomie sprawności fizycznej, na którym jesteś, lub kogoś, kto nie jest zbyt daleko. To bardzo ważny czynnik! Znalezienie kogoś, kto jest o wiele lepszy od ciebie, może cię zniechęcić. Ciągłe ćwiczenia z kimś, kto jest w zupełnie ”innej lidze”, mogą nie tylko Cię zdemotować, ale także doprowadzić do kontuzji.

Kolejną rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze swojego partnera treningowego, jest ich sposób myślenia. Czy mają podobne ambicje i cele, jeśli chodzi o fitness? Czy są gotowi poświęcić się, aby uzyskać pożądane rezultaty? Czy poważnie podchodzą do osiągnięcia ustalonych celów. Są to wszystkio istotne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

Jeśli nie mają takich samych celów lub przynajmniej takiego samego stosunku do treningu jak Ty, to żadne z Was nie odniesie korzyści z treningów. Trenując z kimś, kreujesz zdrową rywalizację, jednak gdy wybierzesz niewłaściwą osobę – jedyną rzeczą, którą możesz poczuć, będzie frustracja!

Powodzenia i do następnego razu!

D.

Brak Komentarzy


Napisz Komentarz

Twoj adres email nie bedzie widoczny