Możesz mieć rezultaty lub wymówki – nigdy oba naraz…

Możesz mieć rezultaty lub wymówki – nigdy oba naraz…

Sezon świąteczno – noworoczny jest czasem kiedy wielu z nas stawia postanowienia noworoczne na szczycie listy naszych priorytetów. Jeśli stwierdziłeś, że w trakcie świąt zbyt wiele czasu przeleżałeś na kanapie objadając się bez opamiętania przysmakami świątecznymi to z pewnością przeszło Ci przez myśl zdanie : “ Od 1 stycznia wracam do siłowni i wchodzę na dietę! “

Od wielu już lat ten trend utrzymuje się, a z wiadomych względów dbanie o własne zdrowie i sylwetkę jest zwykle na szczycie listy.  Zgubienie wagi, przejście na zdrową dietę, zwiększenie aktywności fizycznej i lista oczywiście się wydłuża….

Z czego jednak nie zdajemy sobie do końca sprawy to fakt, że branża fitness w tym czasie jest bardzo aktywna i korzysta z momentu kiedy może trochę zarobić. Co za tym idzie oferta przeróżnych urządzeń, płyt i książek z programami treningowymi i planami dietetycznymi jest ogromna. Oczywiście odnalezienie w tym natłoku czegoś wartościowego jest bardzo trudne, bo większość niestety oferuje szybkie rozwiązania i nierealne rezultaty.  

Rzeczywistość jest niestety zgoła odmienna, gdyż jak wiadomo nie istnieje magiczne i szybkie rozwiązanie, które pomoże nam w szybkim zgubieniu wagi, zbudowaniu mięśni czy dojściu do super formy fizycznej. Jeśli coś brzmi zbyt obiecująco żeby być prawdziwe to prawdopodobnie jest nierealne.

Żeby zgubić dodatkowe świąteczne kilogramy nie potrzebujesz wcale wymyślnego sprzętu i obiecujących nieprawdopodobne rezultaty programów treningowych czy planów dietetycznych. tutaj jest lista rzeczy na dobry początek:

  • ustal sobie prawidłowe i konsekwentne nawyki żywieniowe, które pozwolą na utworzenie deficytu kalorycznego
  • pij więcej wody
  • jedz więcej warzyw
  • unikaj restrykcji i eliminacji
  • wprowadź balans i różnorodność w treningu
  • konsekwencja, regularność i realistyczne cele

Najlepsze plany to takie, według których możesz funkcjonować przez długi okres czasu, czym niestety zwykle postanowienia noworoczne nie są. Więc najważniejszym postanowieniem, które powinniśmy podjąć jest unikanie nierealnych planów, zmian stylu życia czy chwytów i trików marketingowych obiecujących nam cudowne przemiany.

Wytrwałości i konsekwencji oraz inteligentnego planowania!

Do następnego razu!

D.

Brak Komentarzy


Napisz Komentarz

Twoj adres email nie bedzie widoczny