KLUB FITNESS VS STUDIO TRENINGU PERSONALNEGO

KLUB FITNESS VS STUDIO TRENINGU PERSONALNEGO

Pierwsza myśl, która zazwyczaj pojawia się u osoby, która zdecydowała się być w formie, brzmi: „Do jakiej siłowni powinienem się zapisać?” Ostatecznie, jeśli zamierzasz być fit dlaczego nie pójść gdzieś, gdzie panują warunki w których Ci się to uda. Sprzęt, zajęcia, muzyka i inne sprawią, że Twój trening przyniesie większy sukces niż praca nad sobą w domu w salonie. Ale skąd wiesz, czy powinieneś zapisać się do Siłowni czy Studia Treningu Personalnego? Jaka jest różnica? Czy istnieje różnica?

Siłownia lub Centrum Fitness jest zwykle tworzona na bardzo dużą skalę (kilkaset lub kilka tysięcy metrów kwadratowych) z dużą ilością maszyn, zarówno do treningu siłowego, jak i sprzętu do ćwiczeń typu cardio. Tak długo, jak masz członkostwo w siłowni, możesz wejść, gdy tylko będzie ona otwarta i korzystać z dowolnego sprzętu. Brzmi świetnie, prawda? Niestety, istnieje wiele wad chodzenia do dużej siłowni.

Aby być biznesem dochodowym, siłownia zazwyczaj potrzebuje bardzo dużej liczby członków, których muszą pomieścić na jak najmniejszej przestrzeni. Oznacza to, że siłownia faktycznie nie chce, abyś przychodził regularnie na treningi. W ich najlepszym interesie leży posiadanie ludzi, którzy płacą i nie przychodzą. Po drugie oznacza to, że w godzinach szczytu siłownia może być bardzo zatłoczona. Tłumy mogą być tak ogromne, że mogą powodować czas oczekiwania na niektóre elementy wyposażenia. A jeśli czekasz za facetem, który dużo się poci i nie posprząta po sobie, nie masz szczęścia. Większość osób ćwiczących na siłowni nie ma pewności, że wiedzą, co robią. Kiedy więc tłumy osiągają te poziomy, uczucie lęku, że wyglądasz głupio podczas wykonywania ćwiczeń, tylko się zwiększa. Jeśli masz dość i decydujesz, że nadszedł czas, aby anulować członkostwo, może okazać się to niezwykle stresującym doświadczeniem. Kontrakty, mogą mieć kilka stron, być pełne prawnych żargonów, których możesz nie rozumieć. Co gorsza, kontrakty na siłownię mogą być bardzo trudne do złamania i zazwyczaj wymagają powiadomienia z co najmniej 30-dniowym wyprzedzeniem.

Studia Treningu Personalnego powstają na znacznie mniejszą skalę. Zazwyczaj studio będzie mierzyć od kilkudziesięciu do kilkuset metrów kwadratowych i jest wypełnione urządzeniami i sprzętem do bardziej wszechstronnego zastosowania. Każda osoba w studio jest trenerem personalnym lub klientem z osobistym trenerem. Oznacza to, że nie ma problemu z tłumem, brakiem urządzeń do treningu czy sytuacją kiedy czujemy dyskomfort oceny naszego treningu przez innych ćwiczących na siłowni.

W Studiu Treningu Personalnego Ultra Fitness oferujemy treningi jeden na jeden i w małych grupach (Small Group Personal Training 2-4 osób). Każdy klient przychodzący do nas traktowany jest indywidualnie, uważamy że zasługuje na specjalną uwagę oraz unikalny program stworzony specjalnie dla niego.

Ponieważ spotkanie z trenerem odbywa się jeden na jeden bądź w małym gronie znajomych i/lub przyjaciół, nie ma sztywnego harmonogramu zajęć. Planowanie grafiku odbywa się między Tobą a twoim trenerem, więc możesz ustalić godziny treningów, które odpowiadają Wam obojgu. Podczas gdy siłownie mogą chcieć zablokować Cię w długoterminowej umowie, my w Studio Treningu Personalnego Ultra Fitness wierzymy, że jedynym sposobem na utrzymanie Cię jako długoterminowego klienta jest zapewnienie najwyższej jakości usług. Oferujemy pakiety, które są dostosowane do potrzeb, wymagań i możliwości klienta. Możliwe do wykorzystania w ciągu 6 miesięcy. Więc jeśli nie czujesz się na tyle komfortowo, aby podpisywać kontrakt na dłuższy okres czasu wybierz opcję podstawową.

Oczywiście jakość osobistego trenera jest ważna, niezależnie od tego, czy jest to duży Klub Fitness, czy Studio Treningu Osobistego. Oznacza to, że dostajesz trenera, który nie tylko posiada najwyższe certyfikaty zdobyte zarówno w Polsce jak i za granicą, ale również lata doświadczenia zdobytego podczas wieloletniego pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Po co chodzić na siłownię i być pozostawionym samemu sobie? W Ultra Fitness Studio Treningu Personalnego otrzymasz odpowiedzialność, najwyższej jakości usługę i indywidualne podejście, które zapewne pomoże Ci w osiągnięciu upragnionego celu.

Do następnego razu!

D.

Brak Komentarzy


Napisz Komentarz

Twoj adres email nie bedzie widoczny