Narty? – przygotuj się na nie

Narty? – przygotuj się na nie

Sezon na narty w pełni, nigdy jednak nie jest zbyt późno aby do swoich programów treningowych dołączyć kilka ćwiczeń, które pozwolą nam odpowiednio przygotować nas do jazdy. Zwiększ swoją wytrzymałość, siłę i podnieś bezpieczeństwo na stoku.

Marsz z taśmą obciążeniową

Marsz z taśmą obciążeniową to niezbędna część rutyny przedsezonowej i w trakcie jego trwania, którą możesz włączyć do treningów narciarskich lub potraktować jako doskonałą część rozgrzewki. Mini-bandy angażują mięśnie pośladkowe i stabilizują mięśnie bioder. Ćwiczenie to jest niezwykle ważne dla narciarzy do prawidłowej techniki lądowania i mechaniki skoku.
Zacznij od dwóch serii po 20 kroków w każdym kierunku.

Wiosłowanie hantlami na piłce

Większość sportowców uważa  „core” za sześciopak mięśni prostych brzucha. Jednak równie ważne jest włączenie do treningu pośladków i mięśni stabilizujących kręgosłupa. Wiosłowanie hantlami na piłce  celuje w mięsień wielodzielny, pośladki i plecy. Dzięki niemu trenujemy cały łańcuch tylny.

Przysiad na jednej nodze przy pomocy TRX

TRX do doskonałe narzędzie pozwalające wspomóc nasz trening nóg. Przysiad na jednej nodze ma ogromne znaczenie dla doskonałych wyników sportowych, takich jak bieganie, skakanie czy jazda na nartach, a narzędzie takie jak TRX ułatwia nam jego wykonanie i pozwala w kontrolowany sposób nauczyć się prawidłowej techniki.  Jednocześnie ważne jest, aby ćwiczyć jednostronnie w celu usunięcia różnic między prawą a lewą nogą.

Przeskoki boczne przez skrzynię

To ćwiczenie świetnie przygotowuje nas do jazdy na muldach. Wypróbuj je aby kiedy następny razem będziesz w górach z większa łatwością pokonywać nierówności terenu.. Ćwiczenie to obejmuje szybkie i gwałtowne skoki, a jednocześnie stanowi wyzwanie dla zmiany kierunku. Celem jest utrzymanie doskonałej kontroli nad ciałem podczas szybkiego skakania z boku na bok oraz w górę i w dół na pudle.

Do następnego razu!

D.

 

Brak Komentarzy


Napisz Komentarz

Twoj adres email nie bedzie widoczny